foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+048 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

20 marca 2018 r. obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej ustanowiony przez Światową Federację Dentystyczną. Z tej okazji  w naszej szkole klasy młodsze uczestniczyły w spotkaniu ze stomatologiem i higienistkami szkolnymi. Tegoroczne motto akcji to „ Powiedz aaa….. i uśmiechnij się!!!”.

W czasie spotkania uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną, słuchali rad pani stomatolog i omawiali zagadnienia związane z profilaktyką zdrowia jamy ustnej. Panie higienistki zaprezentowały uczniom na modelach zębowych prawidłowy sposób mycia zębów. Chętne dzieci także mogły wykonać tę czynność z wykorzystaniem szczoteczek tradycyjnych i elektrycznych. Na zakończenie uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym „Jak należy dbać o higienę jamy ustnej” i do wizyty w Centrum Stomatologii przy ul. Bukowskiej.

Barbara Raczkiewicz

 

W ramach realizacji programu ”Szkoła Promująca Zdrowie” w klasie 2a przeprowadzono zajęcia pod hasłem „ Abecadło Zdrowia”. Dzieci zostały podzielone na grupy i zapisywały na kolorowych kartkach nazwy polskich i egzotycznych owoców i warzyw. W dalszej kolejności dopasowywały nazwy do poszczególnych liter alfabetu. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem i wykazali się dużą wiedzą w tym temacie. Efekty ich pracy zostały zaprezentowane na klasowej gazetce.

Barbara Raczkiewicz

6 marca klasa 6b wsparta posiłkami uczniów z 7b gościła w Muzeum Powstania Wielkopolskiego w ramach projektu "Zachować wspomnienia" realizowanego przez FUNDACJĘ FILMOWIEC.

Cała opowieść przedstawiona w muzeum rozpoczynała się w XIX w., mogliśmy zobaczyć stolicę Wielkopolski w przededniu powstania, dalej powitanie Ignacego Paderewskiego i samo powstanie. Zwiedzanie zakończyliśmy się w salonie przypominającym życie w mieście w dwudziestoleciu międzywojennym. Wizyta wiele nas nauczyła, co cenne, bo w tym roku przypada 100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. 

fot. Marysia Białas i Jakub Lewandowski

Z wielką radością Rada Rodziców ogłasza dwa jajeczne konkursy. Szczegółowe regulaminy konkursów są dostępne w portierni, na stronie szkoły (zakładka Rada Rodziców) oraz u wychowawców klas. Oba konkursy trwają do 20 marca, a wyniki ogłoszone zostaną tuż przed Wielkanocą. Oczywiście czekają NAGRODY ! :) Życzymy wspaniałej zabawy i dużo uśmiechu na ostatnie dni zimy.

Konkurs I „ KONKURS Z JAJEM”
Konkurs dla wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły, który polega na szacowaniu, czyli trochę matematyki, trochę logiki, ale najwięcej dobrej zabawy. W portierni znajduje się słoik o pojemności 1,2 litra, a w nim drobno potłuczone skorupki jajek kurzych. Pytanie brzmi: skorupki z ilu jajek znajdują się w słoiku?
Prawidłowa odpowiedź znajduje się w pilnie strzeżonej, zalakowanej kopercie, która zostanie otwarta w dniu zakończenia konkursu. Każdy uczeń i każdy pracownik szkoły może zagłosować tylko raz na specjalnie przygotowanych do tego karteczkach. Karteczki te wrzucane będą do puszki. Słoik ze skorupkami będzie krążył po klasach, tak, by każdy mógł się mu uważnie przyjrzeć z bliska. Nagrodzone zostaną osoby, które w swej odpowiedzi będą najbliżej prawdy.


Konkurs II „KONKURS DLA  JAJ”
Konkurs drugi ma być rywalizacją pomiędzy klasami, jak też rywalizacją indywidualną. Otóż chodzi o to, by zebrać jak największą ilość wydmuszek. Każda klasa do przygotowanego przez siebie pojemnika (najlepiej kartonu, a może kilku kartonów, kto wie?) będzie gromadzić przyniesione przez uczniów i wychowawcę wydmuszki po jajkach. Wychowawcy klas proszeni są o  zapisywanie, kto i ile wydmuszek przyniósł. Nagrodzona zostanie najbardziej jajeczna klasa, ale też pojedyncze osoby, które wykażą się największym zaangażowaniem. Konkurs ten ma także wymiar ekologiczny, gdyż po jego zakończeniu skorupki jajek wywiezione zostaną na ogródki działkowe ROD „POKÓJ” w Luboniu przy ul. Świerczewskiej i staną się naturalnym wapniowym nawozem ku radości tych, którzy nie stosują chemii przy uprawach.

W konkursie "Z jajem" jako pierwsze zagłosowały Pani Dyrektor i Pani Woźna. Brawa dla odważnych! Bierzmy z nich przykład!

Miłośnicy języka hiszpańskiego spotykają się w piątki o godzinie 13:35 w sali numer 32.

Koło języka hiszpańskiego powstało z myślą o naszych uczniach pragnących pogłębić swoją wiedzę o słonecznej Hiszpanii oraz tajemniczej Ameryce Południowej. Na zajęciach zdobywamy wiedzę poprzez zabawę: słuchamy, oglądamy, śpiewamy i tworzymy. W pierwszym semestrze uczniowie bardzo chętnie uczęszczali na zajęcia. Zapraszamy!

Dorota Cyganek

 

 


Copyright © 2018 SP nr 36 Rights Reserved.