W ostatni poniedziałek, mimo niesprzyjającej pogody, grupa odważnych siódmoklasistów, wzięła udział w projekcie "Rowerem do szkoły" organizowanym przez Stowarzyszenie Rowerowy Poznań.

Zajęcia rozpoczęły się na boisku przy szkole, gdzie uczniowie pod opieką szkoleniowców przećwiczyli jazdę indywidualną oraz w grupie, a także przygotowali się do wykonywania najważniejszych manewrów, m.in. skrętu w lewo. Po sprawdzeniu stanu technicznego rowerów i ćwiczeniach, nastąpił wyczekiwany przez uczniów moment, czyli przejazd ulicami Jeżyc, gdzie w ruchu miejskim mogli oni sprawdzić swe umiejętności. Przejazdowi towarzyszyło wiele emocji, a po bezpiecznym powrocie do szkoły, wszyscy uczniowie zasłużenie odebrali pamiątkowe dyplomy.