Wychowawczynie klas młodszych i ich uczniowie zaprosili do siebie uroczych Gości z okolicznych przedszkoli: "Tęczowy Świat", "Jarzębinka", "Galileo", "Pod Topolą" i "Kolumbus".

"Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym wiecej jesteś spragniony"

Stefan Żeromski

Z dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły Pavel Veretennikov w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym organizowanym przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty uzyskał tytuł finalisty. Tytuł prócz satysfakcji osobistej uprawnia do otrzymania dodatkowych punktów w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

Czytaj więcej: Finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Gazetki w holu szkoły przygotowane przez Panią Ewę Zbierską.

30 kwietnia klasy 4-8 pracowały metodą projektu, kończąc TYDZIEŃ DLA ZIEMI. Przygotowały las w słoiku i model kuli ziemskiej z cieczy nienewtonowskiej. Kończyły plakaty na marsz "Nie dla Jeża psia kupa". I z troską rozmawiały o naszej planecie.

Inicjatorem działań była Rada Młodzieżowych Jeżyków.

3a i 3b na wycieczce w TONIELAMA. Prowadząca była Marta Liniarska, była uczennica SP 36. Spotkanie z alpakami, poznanie ich zwyczajów, wyprowadzenie na spacer do lasu. Obcowanie z przyrodą i szukanie wiosny. Chwilo, trwaj!!!

Trwa TYDZIEŃ DLA ZIEMI organizowany przez Radę Młodzieżowych Jeżyków. Grupa aktywistów m.in. z RMJ, samorządu, redakcji gazetki wzięła udział w warsztatach na temat recyklingu i gospodarowania odpadami profesjonalnie przeprowadzonych przez pracowniczki Zakładu Zarządzania Odpadami w Poznaniu. Twórcze spotkanie i duża dawka wiedzy.

Skoro trwa "TYDZIEŃ DLA ZIEMI", nie można zapomnieć o przeciwdziałaniu marnowaniu. Zrób wiosenne porządki. Wymień swoje stare zabawki, książki, sprzęt sportowy lub inne przedmioty, których już nie używasz, na COŚ, co zapewni CI nowe doznania🙂 Młodzieżowy Pchli Targ organizuje Rada Młodzieżowych Jeżyków.