foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+048 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że w roku szkolnym 2015/2016 oddział przedszkolny nie został utworzony.

Przedszkolaki już wkrótce wypożyczać będą w bibliotece swoje pierwsze lektury. Dlatego wraz z końcem roku udały się do biblioteki szkolnej, by z uwagą wysłuchać pani bibliotekarki p. Anny Gruchot, która opowiadała o tym jak funkcjonuje biblioteka, jak wypożycza się książki oraz zdradziła ile książek znajduje się na licznych regałach. Dzieci miały także okazję usiąść na chwilę w czytelni i przejrzeć kolorowe czasopisma.

 

 

W ramach 20. Biennale Sztuki dla Dziecka przygotowywanych było wiele atrakcji dla dzieci z całego Poznania. Również przedszkolaki z oddziału przedszkolnego skorzystały z ciekawego wydarzenia, jakim był pokaz rosyjskiego filmu animowanego pt. "Brzydkie kaczatko" w Kinie Pałacowym w CK Zamek. Wzruszająca adaptacja bajki H. Ch. Andersena okraszona była piękną muzyką z baletu "Jezioro łabędzie".

Corocznie w oddziale przedszkolnym organizowany jest "Dzień Rodziny" z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Zaproszeni na tę uroczystość rodzice, wysłuchali bajkowych życzeń składanych przez dzieci, które w tym dniu wcieliły się w postaci ze znanych wszystkim bajek. Na koniec przedstawienia, tak jak to w bajkach bywa, musiał odbyć się uroczysty bal, a skoro był on wyprawiany na cześć rodziców, to i przybyli na uroczystość goście dołączyli do dzieci, by wspólnie spróbować swych sił w kilku prostych tańcach. Rodzice okazali się być znakomitymi tancerzami, a wspólnym tańcem sprawili dzieciom wiele radości.

W ramach realizowanego w naszej szkole programu profilaktycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu "Bezpiecznie to wiedzieć i znać", przedszkolaki z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie młodszych klas, biorą udział w licznych spotkaniach z policjantami, by dowiadywać się jak dbać o bezpieczeństwo w różnych sytuacjach.

Czytaj więcej: Festyn policyjny w Parku Wilsona


Copyright © 2018 SP nr 36 Rights Reserved.