W dniu 14 lutego 2019 roku w świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla uczniów z klas młodszych. Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas 1 – 3. Jury w skladzie Jolanta Ćwiklińska, Anna Gajek i Joanna Pasternak wyłoniło 10 laureatów miejsc od I do III i 4 osoby wyróżnione. Tematyka wierszy dla dzieci była dowolna. Uczniowie przygotowali bardzo ciekawy repertuar. Poziom recytacji wśród uczniów klas trzecich był bardzo wysoki i dlatego przyznano dwa równorzędne miejsca pierwsze. Oto wyniki:

KLASY 1

I MIEJSCE: MARTYNA KRUSZONA   1B

II MIEJSCE: BASIA ANTCZAK   1B

III MIEJSCE: JULIA GŁUSZKOWSKA   1A

WYRÓŻNIENIE: NADIA JUSKOWIAK   1A, ERYK SZYMCZAK   1B

KLASY 2

I MIEJSCE: MIKOŁAJ SZNOBER   2A

II MIEJSCE: MIKOŁAJ WALKOWIAK   2B

III MIEJSCE: MILENA PŁOTKA   2B

WYRÓŻNIENIE: GABRYSIA SIĄKOWSKA   2A

KLASA 3

I MIEJSCE: KLARA MARTINEK   3A

MATYLDA REMESZ   3A

II MIEJSCE: WOJTEK SAŁATA   3A

III MIEJSCE: GUSTAW DAMRAT   3A

WYRÓŻNIENIE: JULIA OLTMANN   3A

WSZYSTKIM LAUREATOM GRATULUJEMY !

organizatorka konkursu: Jolanta Ćwiklińska

Oj, działo się dzisiaj! Samorząd uczniowski rozdawał walentynki, które wypełniły aż trzy kartony. Jeszcze zabawa "Znajdź swoją połówkę" dla klas starszych, dla wielu zakończona sukcesem i słodkim upominkiem. Było dużo uśmiechu i miłych chwil. Oby ten stan trwał jak najdłużej. Niezależnie od daty warto zrobić coś miłego dla osób, które lubimy;)

Zamieszczamy ulotkę informacyjną przygotowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W związku z naturalnymi i zrozumiałymi pytaniami ze strony Rodziców oraz Uczniów, do ich dyspozycji pozostają dyrektorzy szkół oraz wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Pytania można kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

12 lutego klasy: 6b, 7b, 8a i 8b obejrzały przedstawienie "Kolumbowie" przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. „Kolumbowie” to historia czworga przyjaciół, których poznajemy tuż przed wybuchem II wojny światowej. Wtedy żyją jeszcze pełnią życia, bawią się i przeżywają pierwsze miłości. Błogie, radosne i beztroskie, młodzieńcze życie przerywa nagle wojna będąca wynikiem ludzkiej nienawiści i braku tolerancji. Bohaterowie muszą wiec szybko dojrzeć i przejść najcięższą próbę charakterów. Zostają członkami organizacji podziemnej – przewożą broń, organizują nielegalne wydawnictwa, biorą udział w akcjach dywersyjnych i bojowych, walczą w powstaniu warszawskim. Spektakl opowiada o polskim ruchu oporu przeciw hitlerowskim okupantom, o młodzieży lat wojny, jej codziennym życiu i walce. Wojna jest tu też tłem miłości, której nie można uchronić przed skażeniem wszechobecną śmiercią.