Podajemy spis materiałów oraz informację o podręcznikach dla uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych w roku szkolnym 2019/2020.

Materiały:

- 3 zeszyty 16-kartkowe w wąskie, kolorowe linie

- 3 zeszyty 16-kartkowe w kratkę

- 1 zeszyt 32-kartkowy w kratkę na dzienniczek

- 1 zeszyt 32-kartkowy gładki na brudnopis

- 1 blok techniczny

- 1 blok techniczny z kolorowymi kartkami

- 1 blok rysunkowy

- 1 blok rysunkowy z kolorowymi kartkami

- kredki ołówkowe i "Bambino"

- farby plakatowe

- klej w sztyfcie

- nożyczki (zaokrąglone, dobrze tnące)

- plastelina

- 2 zeszyty z papierem kolorowym

- pędzelki: płaski i okrągły

- patyczki i liczydło

- piórnik z wyposażeniem (2 naostrzone ołówki)

- strój gimnastyczny (w worku)

- trampki lub tenisówki na przylepiec/ rzep

- teczka wiązana na gumkę

Wszystkie przybory prosimy podpisać (zeszyty na zewnętrznej stronie).

Podręczniki do pierwszej klasy

1. Edukacja wczesnoszkolna

„Oto ja” 4 części podręczników + 4 części ćwiczeń

wydawnictwo MAC Edukacja

UWAGA! podręcznik i materiały ćwiczeniowe będą zakupione przez szkołę w ramach dotacji rządowej

2. Język angielski

C.Bruni , T. Lochowski" New English Adventure 1"

Książka ucznia – poziom 1, zeszyt ćwiczeń + karty pracy + DVD

wydawnictwo Person

3. Religia

Religia: red. Ks. J. Szpet, D. Jackowiak

"Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa"  podręcznik + karty pracy

Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań

Podręczniki i karty pracy do religii zakupują rodzice.

W dniu 18 czerwca 2019 uczniowie klas siódmych i szóstej wybrali się na drugą stronę Warty, aby poznać obiekty Politechniki Poznańskiej oraz wziąć udział w warsztatach przygotowanych dla nich na Wydziale Inżynierii Zarządzania.

Podczas wykładu uczniowie byli bardzo aktywni. Nawiązywali dialog z prowadzącym zajęcia studentem pracującym w Kole Naukowym zajmującym się samoprezentacją.

Prowadzący przedstawił różne aspekty prezentowania siebie i swojej wiedzy w różnych gremiach. Zwracał uwagę na sposób wykonania prezentacji w programie Power Point i tu docenił wiedzę, jaką wykazali się uczniowie.

Po zajęciach okazało się, że nie były one jedyną atrakcją tego dnia. Uczniowie zostali oprowadzeni po obiektach uczelni.

Bardzo atrakcyjne było zwiedzanie obiektów sportowych, w tym sale do aerobiku, judo, siłownie dla pań i panów, sale do squash'a, sale gier planszowych oraz salę główną z szatniami i salą dla VIPów, na których poza zwykłymi zajęciami dla studentów odbywają się również znaczące zawody sportowe rangi międzynarodowej.

prezentacja

„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”

/ Seneka Młodszy/

19 czerwca 2019 r. odbyła się uroczystość pożegnania klas ósmych, na której wręczone zostały nagrody dla wyróżniających się uczniów oraz statuetki dla najlepszych absolwentów.

Pani Dyrektor, Katarzyna Czyż,  przypomniała zgromadzonym uczniom, że przed nimi wiele trudnych decyzji – pierwszą z nich jest wybór nowej szkoły. Życzyła, aby dokonali go z rozwagą oraz by budowali swoją przyszłość na mądrości, którą tyle lat zdobywali w  naszej szkole. Pani Dyrektor podziękowała także rodzicom, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły.

Zebrani mogli wysłuchać koncertu muzycznego oraz obejrzeć występ prestidigitatora.

Drodzy Absolwenci! Skończyliście przygodę, która więcej się nie powtórzy. Nie martwcie się jednak. Coś musi się skończyć, żeby zaczęło się coś nowego. Życzymy powodzenia!

Jakub Siódmiak, uczeń klasy 5a został laureatem konkursu: Poznań Pełen Emocji, organizowanego przez Fundację Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS oraz Urząd Miasta. W nagrodę Jakub uczestniczył w obradach o Poznaniu. W tym samym  czasie uczniowie klasy 5a mogli wziąć udział w Dniu Dziecka na placu Kolegiackim.

Dnia 4 czerwca członkowie koła 'Hedgehog Language & Culture Club' zjedli wspólnie śniadanie. CornAir jest pierwszą w Poznaniu i w Polsce knajpką specjalizującą się w płatkach śniadaniowych.