Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 36 w Poznaniu serdecznie dziękuje

za wszystkie słowa wsparcia i zrozumienie.

Z okazji świąt chcielibyśmy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia.
Oby to był czas spokojny, przeżywany z najbliższymi,
czas piękny i obfitujący jedynie w pozytywne emocje i przeżycia.
Wszystkiego dobrego.

22 marca w Liceum Ogólnokształcącym nr 4 w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród "Złotych Jeży 2018" dla wyróżniających się młodych mieszkańców dzielnicy Jeżyce. Mamy zaszczyt poinformować, iż w tym roku nagrodę odebrali następujący uczniowie naszej szkoły:

Jadwiga Kochańska

Marianna Żmidzińska

Marcin Kasperczak

Mateusz Ujazdowski

Adrianna Biesiadka

Kaja Księżopolska

Zuzanna Kasowska

Jakub Beyer

Witold Damrat

Gustaw Damrat

Serdecznie gratulujemy "najlepszym z najlepszych", jak zostało napisane na pamiątkowych statuetkach, a także ich Rodzicom.

Ogromne podziękowania składamy organizatorom uroczystości - Państwu Danucie i Leszkowi Żurkiewiczom.

zdjęcia udostępnili: Jadzia Kochańska, Marcin Kasperczak, Państwo Damrat, Pan Jakub Żmidziński

Szanowni Państwo,

Informujemy, że jeżeli nie dojdzie do porozumienia pomiedzy rządem a związkami zawodowymi  to 8 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 36 im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu rozpocznie się akcja strajkowa, która będzie trwać do odwołania.

Informujemy, że strajk będzie prowadzony zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych i będzie polegał na zbiorowym powstrzymaniu się pracowników od wykonywania pracy.

W dniach 3 i 4 kwietnia w szkole realizowaliśmy projekt edukacyjny w oparciu o obejrzane podczas projekcji w kinie Rialto filmy.

Klasy 1-4 pracowały nad projektem dotyczącym rozwoju emocji. Dzieci omawiały najczęściej towarzyszące im uczucia oraz sposoby ich wyrażania. Uczniowie omawiali swoje postępowanie i reakcje na postępowanie innych.

Dzieci obejrzały film animowany "Murai"

Klasy 5-6 zajmowały się sprawą postaw ludzi w obliczu różnych wyzwań.

Asumptem do rozważań był film pt. "Kurier" oparty na wydarzeniach z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego w reżyserii Władysława Pasikowskiego; utrzymany w charakterze sensacyjnej historii szpiegowskiej.

fot. Julia Pięta i Marysia Białas