foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

 Dbając o nasze zdrowie i prawidłowe odżywianie postanowiliśmy wykonać w klasie sałatkę owocową. Przynieśliśmy do szkoły umyte owoce, przyprawy, potrzebne narzędzia i naczynia. Zanim zabraliśmy się do pracy poszliśmy na Rynek Jeżycki do producenta surówek owocowo- warzywnych, który sprzedaje swoje wyroby na stoisku„ Pychota”. Przeprowadziliśmy wywiad z producentem, z którego dowiedzieliśmy się jakich produktów, przypraw i sosów używa się do sporządzenia pysznej surówki. Na koniec wizyty każde dziecko zostało poczęstowaną wybraną przez siebie surówką. Były wyśmienite!!!

 

Po powrocie do klasy zabraliśmy się ochoczo do pracy. Mimo, że korzystaliśmy z ostrego narzędzia – noża - nikomu nie stała się krzywda i po chwili wszystkie przyniesione owoce ( jabłka, banany, kiwi, gruszki, melony, winogrona i wiele innych) były pięknie pokrojone w plastry lub kosteczki i gotowe do połączenia z przyprawami. W klasie unosiły się wspaniałe zapachy i co chwila, ku radości wszystkich, powstawała samodzielnie wykonana surówka owocowa. Wszystkie były kolorowe, zdrowe i smaczne. Po zakończeniu prac przystąpiliśmy do degustacji naszych surówek. Smakowały wybornie !

To były bardzo fajne zajęcia. Z niecierpliwością czekamy na następne!

Uczniowie klasy 1 a z wychowawczynią Barbarą Raczkiewicz


Copyright © 2023 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.