foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

W piątek 13.09.19r. uczniowie klasy 4a uczestniczyli w realizacji pierwszej części projektu ,,Rowerowa Szkoła”. Prelegent Stowarzyszenia Rowerowy Poznań uświadomił dzieciom jakie mamy korzyści z jazdy rowerem. Zapoznał uczniów z podstawowymi znakami drogowymi, które powinni bezwzględnie znać i przestrzegać rowerzyści. Wyjaśnił jak należy przygotować rower do jazdy. Na zakończenie uczestnicy szkolenia rozwiązywali quiz. Troje najlepszych otrzymało nagrody: bidon, dzwonek oraz odblaski, a dla pozostałych przygotowano nagrody pocieszenia – breloczki z rowerem. Z niecierpliwością czekamy na część praktyczną projektu.

     W poniedziałek 23.09.19r., przy pięknej jesiennej pogodzie, grupa czwartoklasistów wzięła udział   w projekcie „Rowerowa Szkoła” organizowanym przez Stowarzyszenie Rowerowy Poznań. Zajęcia rozpoczęły się od sprawdzenia sprawności technicznej uczniowskich rowerów. Następnie rowerzyści pod opieką szkoleniowców ćwiczyli jazdę indywidualną oraz w grupie. Uczniowie ćwiczyli również najtrudniejsze manewry na drodze dwukierunkowej tj. skręt  w prawo i skręt w lewo. Wreszcie nastąpił długo oczekiwany moment, uczniowie pod opieką instruktorów i przy wsparciu p. Anny Gajek wyjechali na jeżyckie ulice. Młodzi rowerzyści mogli sprawdzić swoje umiejętności w ruchu miejskim. Po bezpiecznym powrocie do szkoły uczniowie podzielili się swoimi wrażeniami z rodzicami.

opracowała: Dorota Boryczko

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.