foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

W piątek 27.09.19r. klasy 4a, 2b i 1b wybrały się do Muzeum Bambrów Poznańskich. W tej unikalnej placówce kulturalnej uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią osadników z Bambergu, którzy przybyli na ziemie poznańskie w XVIII w. Najciekawszym eksponatem była chata typowa dla wsi podpoznańskiej przełomu XIX i XX wieku. Dzieci z uwagą przyglądały się sprzętom domowym zgromadzonym w kuchni, salonie i sypialni. Uczniowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w opowieści pani przewodnik i oglądali zgromadzone w muzeum eksponaty, szczególnie kolorowe stroje Bamberek. Wiele radości sprawiło dzieciom pozowanie do zdjęć w pięknych, kwiecistych kornetach.

Dorota Boryczko

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.