foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

W budynku parę dni przed 4 października - wyznaczonym w tym roku przez organizatorów na święto Tabliczki Mnożenia pojawiły się zwiastuny zbliżającego się dnia. My zostaliśmy zapisani w tabeli pod numerem 83/2019.

Więcej o akcji możesz dowiedzieć się tutaj: https://www.wmtday.org/pl

W organizacji uczestniczyli eksperci: Jakub z 5a, Adriana i Kacper z 6a, Liliana i Miłosz z 6b, Alan z 7a, Igor z 7b, Marysia i Weronika z 8b oraz asystent- fotoreporter Jakub z 8b. Koordynatorem była p. Dorota Skowrońska. W imprezę zaangażowali się nauczyciele i pracownicy szkoły.

Każdy mógł pozdrowić przechodzących wybranym hasłem - przykładem z tabliczki mnożenia i po otrzymaniu poprawnego odzewu- prawidłowego wyniku przybić piątkę lub żółwika.

Bardzo dziękujemy.

Eksperci pilnowali, aby uczniowie ze wszystkich klas mieli możliwość sprawdzenia się, a wynikiem był uzyskany przez zawodnika czas. Następnie przygotowali listę zbiorczą wyników, uporządkowali czasy i wskazali zwycięzców w poszczególnych klasach. Do ich zadania należało również przygotować certyfikaty dla wszystkich uczestników.

Podczas współzawodnictwa klasowego pracowało 4 ekspertów, których zadaniem było przygotowanie i pilnowanie stołów z zadaniami oraz sprawdzanie poprawności wykonywanych obliczeń. Wyścigi rzędów wzbudzały wiele emocji. W niektórych grupach różnica wynosiła tylko jedną parę: zadanie - wynik.

Wystawiliśmy 2 lotne brygady, które w okolicach szkoły i Rynku Jeżyckiego namówiły 20 osób do sprawdzenia się w zakresie znajomości tabliczki mnożenia. Odważni byli zaskoczeni przygotowanymi dla nich zestawami upominków. Z udziału w pracy lotnej brygady uczestnicy byli bardzo dumni.

W holu i na terenie budynku pojawiły się pudełka z zadaniami i miejscami na wypełnione losy. Znalazła się spora grupa chętnych do uczestnictwa w tej formie zabawy.

 

 

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.