foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

We wtorek, 13 października o godzinie 10.30 w świetlicy szkolnej odbyło się  spotkanie z Alicją Kalinowską, autorką nowości wydawniczej o przygodach liska Feliksa i borsuka Brunka „W prastarym lesie” .

Były to 45 minutowe zajęcia o tematyce ekologicznej - Wielka wyprawa w poszukiwaniu ducha lasu. Pisarka przeprowadziła pogadankę związaną z przyrodą i dbaniem o nią, odczytała fragment swojej książki a uczniowie mogli odegrać scenki dramowe. Dzieci rozwiązywały również zagadki ekologiczne, rozpoznawały liście i przypisywały do poszczególnych drzew a także odgadywały nazwy zwierząt z ilustracji.

Po spotkaniu była możliwość zadania p. Kalinowskiej pytań dotyczących powstawania dzieła oraz nabycia książki z dedykacją autorki. 

J. Pasternak - Jurkiewicz


Copyright © 2021 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.