We wtorek, 13 października o godzinie 10.30 w świetlicy szkolnej odbyło się  spotkanie z Alicją Kalinowską, autorką nowości wydawniczej o przygodach liska Feliksa i borsuka Brunka „W prastarym lesie” .

Były to 45 minutowe zajęcia o tematyce ekologicznej - Wielka wyprawa w poszukiwaniu ducha lasu. Pisarka przeprowadziła pogadankę związaną z przyrodą i dbaniem o nią, odczytała fragment swojej książki a uczniowie mogli odegrać scenki dramowe. Dzieci rozwiązywały również zagadki ekologiczne, rozpoznawały liście i przypisywały do poszczególnych drzew a także odgadywały nazwy zwierząt z ilustracji.

Po spotkaniu była możliwość zadania p. Kalinowskiej pytań dotyczących powstawania dzieła oraz nabycia książki z dedykacją autorki.

J. Pasternak - Jurkiewicz

Copyright © 2021 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.