Przez prawie trzy miesiące, grupa uczniów klas 3 uczestniczyła w dodatkowych zajęciach komputerowych.

Na początku uczniowie przypomnieli sobie podstawowe elementy komputera. Potem pracowali z programem graficznym Paint. Poznali kilka trików możliwych do wykonania właśnie w tym programie. Szczególnie wszystkim spodobało się niecodzienne i magiczne zastosowanie klawisza Shift. Uczniowie przygotowywali kartki świąteczne, laurki dla bliskich oraz plany lekcji. Ćwiczyli również pisanie na klawiaturze w programie Mistrz Klawiatury. Próbowali także stworzyć pierwsze proste prezentacje multimedialne.

Wszystkim uczniom, z którymi miałam okazję pracować w czasie tych zajęć bardzo dziękuję za duże zaangażowanie oraz setki uśmiechów i miliony pytań na każdych zajęciach :)

Agnieszka Sobaszkiewicz

Copyright © 2018 SP nr 36 Rights Reserved.