foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

6 marca klasa 6b wsparta posiłkami uczniów z 7b gościła w Muzeum Powstania Wielkopolskiego w ramach projektu "Zachować wspomnienia" realizowanego przez FUNDACJĘ FILMOWIEC.

Cała opowieść przedstawiona w muzeum rozpoczynała się w XIX w., mogliśmy zobaczyć stolicę Wielkopolski w przededniu powstania, dalej powitanie Ignacego Paderewskiego i samo powstanie. Zwiedzanie zakończyliśmy się w salonie przypominającym życie w mieście w dwudziestoleciu międzywojennym. Wizyta wiele nas nauczyła, co cenne, bo w tym roku przypada 100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. 

fot. Marysia Białas i Jakub Lewandowski

Facebook


Copyright © 2018 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.