foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

Uczniowie klasy Ia i Ib przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Wreszcie nadszedł ten dzień. Uczniowie klas pierwszych ubrani w strój galowy, piękna dekoracja sali gimnastycznej, chór szkolny, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby uroczystość wypadła jak najlepiej. Ceremonię rozpoczęła Pani Dyrektor Katarzyna Czyż, witając zaproszonych gości. Następnie uczniowie klas pierwszych zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Wreszcie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Ciebie na ucznia" - mówiła, dotykając piórem. Po uroczystości w sali gimnastycznej uczniowie z wychowawcami rozeszli się do swoich sal lekcyjnych. Otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz upominki. Ten dzień z pewnością zapadnie dzieciom w pamięci.

Renata Maciejewska

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.