foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

Klasa 1b została zaproszona do udziału w projekcie „Bezpieczny Przedszkolak – Bezpiecznym poznaniakiem”. Za realizację w/w projektu odpowiedzialne jest Przedszkole nr 71 „Pod Topolą” we współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania oraz Wojewódzką Komendą Policji w Poznaniu przy wsparciu Zespołu Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca 1956 w Poznaniu (klasy ratowniczo – pożarniczej oraz klasy policyjnej). Projekt obejmuje treści kształcenia z nowej podstawy programowej i dotyczy następujących obszarów: uświadomienie dzieciom grożących im niebezpieczeństw, unikanie zagrożeń i umiejętność radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach. Za nami już pierwsze spotkanie w dniu 18 października, którego celem było uświadomienie uczestnikom konieczności bezpiecznego poruszania się po ulicach i drogach. Uczniowie obejrzeli  krótką scenkę o bezpiecznym zachowaniu i brali udział w praktycznych ćwiczeniach na skrzyżowaniu. Następne spotkanie już 30 października, zapraszamy do czytania kolejnej notatki z tego spotkania….

Renata Maciejewska

 

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.