We wtorek 13 listopada 2018 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty biologiczno –  chemiczne.  W warsztatach   wzięli  udział uczniowie klas piątych, szóstych,   siódmych i   ósmych, natomiast sala nr 41 zmieniła się w laboratorium biologiczno – chemiczne.Uczniowie biorący udział   w warsztatach otrzymali  prawdziwy strój chemika i przy pomocy nauczyciela prowadzącego zajęcia mogli działać. Podczas przeprowadzania danego doświadczenia nauczyciel nie tylko nakierowywał uczniów, ale też zadawał pytania dotyczące określonego doświadczenia jak i też oczekiwał właściwych odpowiedzi, czyli wniosków jakie wypływały z  przeprowadzonego procesu chemicznego i biologicznego.Wszyscy uczniowie biorący udział w tym spotkaniu z chemią i z biologią stwierdzili, iż taki sposób  poznawania  procesów biologicznych i chemicznych pozwolił im znacznie szybciej je zrozumieć i łatwiej przyswoić określone  wiadomości.

Nauczyciel prowadzący zajęcia: Hanna Wołczyk