foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

W piątek 16 listopada klasa 1b została zaproszona przez wychowawczynie świetlicy szkolnej na zajęcia integrujące zespól klasowy. Głównym tematem zajęć był „Sens życia” i rozmowa na jego temat na podstawie fragmentów książki o tym samym tytule i doświadczeń dzieci. Uczniowie odpowiadali na pytania i brali udział w dyskusji. Okazało się, że pierwszoklasiści doskonale wiedzą, co to jest sens życia i że oni go również realizują. Wypowiedzi uczniów są dowodem na to, że w życiu codziennym warto kierować się uczciwością, szacunkiem i godną postawą. Druga część zajęć odbyła się w małej sali gimnastycznej, gdzie dzieci mogły wziąć udział w zabawach i grach integrujących grupę. Uczniowie wrócili do klasy bardzo zadowoleni. Jeszcze w klasie przez kilka minut dzielili się swoimi wrażeniami z udziału w zajęciach. Dziękujemy wychowawczyniom świetlicy, które zorganizowały tak ciekawe i jednocześnie jednoczące zespół klasowy zajęcia.

Renata Maciejewska

 

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.