foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

29 listopada na uczniów klasy 3a czekała w klasie niespodzianka. Było nią spotkanie z tatą Matyldy, który jest rodowitym Ślązakiem. Dzięki  Panu Michałowi Remeszowi dzieci mogły „na żywo” posłuchać gwary Górnego Śląska.   Po zapoznaniu się z charakterystycznym słownictwem regionu uczniowie przystąpili do tłumaczenia zdań. Nie było to proste zadanie, ale dzieci świetnie sobie z nim poradziły i sprawiło im to dużą frajdę. Oprócz poznania gwary śląskiej, dzieci  miały okazję wysłuchać wielu interesujących informacji  związanych z tym regionem naszego kraju.  Opowieści o Górnym Śląsku były zintegrowane z prezentacją multimedialną dotycząca m.in. stroju śląskiego, potraw i budowli. To były bardzo ciekawe i pouczające zajęcia. 

B. Raczkiewicz

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.