foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

„Czary mary, wosku lanie,

co ma stać się, niech się stanie!”       

 „Której but na progu stanie - pierwsza panna na wydanie.”

 „Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze.”

            W piątek 30 listopada w sali nr 1 zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Ten dzień w klasie 3a był dniem pełnym radosnych zabaw i wróżb, podczas których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło lania wosku, ustawiania butów, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia „ Kim będę w przyszłości?” itp.  Oprócz wróżb i zabaw dzieci miały okazję uraczyć się słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez rodziców. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

              Barbara Raczkiewicz

 

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.