foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

MIKOŁAJKI to święto o głębokiej tradycji - już w XVIII wieku dzieci otrzymywały różne drobiazgi - złocone jabłka, pierniczki, krzyżyki. Mikołajki obchodzone są na cześć świętego Mikołaja z Miry, biskupa. Obecnie Mikołajki obchodzą i duzi, i mali - drobnymi podarunkami obdarowujemy swoich bliskich. Dla uczniów naszej szkoły 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Uczniowie klas 1 – 3 byli w doskonałych humorach, ponieważ z okazji Mikołajek wzięli udział w seansie filmu pt. „Grinch”. Film opowiada  o przygotowaniach mieszkańców małej wioski do świąt Bożego Narodzenia. Jedynie Grinch – tajemniczy, zielony stwór zamieszkujący jaskinię w górach, nie cierpi świąt. Dając się już wcześniej wszystkim we znaki, postanawia zniszczyć mieszkańcom zbliżające się święta. Kto przychodzi na ratunek, tego nie chcemy zdradzać….. Po powrocie do szkoły uczniowie w klasach otrzymali drobne upominki i mogli porozmawiać z wychowawczyniami na temat obejrzanego filmu. Jeszcze długo dzielili się swoimi wrażeniami z tego dnia: - To był fajny, ciekawy dzień… - Długo będę go pamiętać… - Lubię Mikołajki… - to słowa dzieci, wspominających ten dzień. Szkolne Mikołajki rozpoczęły czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, prezentu, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!!!

 

                                                                                   wychowawczynie klas 1- 3

 

 

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.