foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

20 listopada 2018 odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu. Tym razem realizowaliśmy obszar związany z bezpieczeństwem dziecka jako uczestnika ruchu drogowego. Zajęcia odbyły się w terenie na ulicy, skrzyżowaniu. Zadaniem dzieci było: obserwacja pieszego i rowerzysty. Dzieci jeszcze raz zapoznały się ze znakami na drodze, miały okazję zgłosić się i podzielić swoją wiedzą na ten temat. Zobaczyły również pojazdy uprzywilejowane. Podczas zajęć w terenie wszystkie dzieci były ubrane w kamizelki odblaskowe. Druga część zajęć odbyła się w przedszkolu „Tęczowy Świat”. Tutaj dzieci obejrzały krótki film oraz miały okazję pracować w grupach i pokazać wszystko to, czego nauczyły się wcześniej. Uczestnicy tego spotkania byli żywo zainteresowani tematem, wykazali się bogatą wiedzą dotyczącą omawianego obszaru i podsumowali zajęcia jednym zdaniem: „Należy szanować każdego uczestnika ruchu drogowego”.

Renata Maciejewska

 

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.