foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

Święta Bożego Narodzenia już za kilka dni.  Kojarzą się one nam z wieloma obyczajami. W wielu domach przedświąteczną tradycją jest pieczenie pierników. Piernik jest jednym z najstarszych ciast, obecnym w polskiej tradycji od wieków. O wyjątkowości piernika stanowią trzy główne składniki: mąka (żytnia, pszenna), miód i przyprawy korzenne. Upieczone pierniki można także udekorować polewą czekoladową bądź lukrem i obsypać bakaliami. Uczniowie klasy 2 a i 3a postanowili zrobić niespodziankę swoim najbliższym i samodzielnie wykonać pierniki. W tym celu dzieci wybrały się do centrum handlowego Avenida i wzięły udział w warsztatach kulinarnych. W pięknej scenografii, przy specjalnie przygotowanych stolikach, dzieci samodzielnie rozwałkowywały ciasto i wykrawały foremkami różne kształty ciasteczek. Wszystkie czynności wykonywały pod czujnym okiem pań, które zaprosiły je na spotkanie. Po upieczeniu pierniki zostały zapakowane do samodzielne ozdobionych torebek. To były bardzo fajne zajęcia, o których uczestnicy będą mogli z dumą opowiadać  przy wigilijnym stole.

Barbara Raczkiewicz

 

  

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.