foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

Podczas ostatniego spotkania z rodziną Damratów uczniowie klasy 1a i 3a zostali zabrani w niezwykłą podróż - do krainy wulkanów. Przygotowana prezentacja multimedialna pokazała im różne miejsca na świecie (na lądzie, morzu i w kosmosie), w których występują  czynne i nieczynne wulkany. Dzieci zapoznały się ze strukturą gór wulkanicznych, zobaczyły jak wygląda krater nieczynnego wulkanu, a także ciekawe zdjęcia erupcji wulkanów - z wyziewami gazów, pary oraz wydostającej się na powierzchnię płonącej magmy. Na zakończenie spotkania wybrani uczniowie przeprowadzili eksperyment polegający na stworzeniu” wulkanu”. W tym celu połączono określone składniki ( sodę, płyn do naczyń i ocet ) i „lawa” wypłynęła z naczynia. Efekt był naprawdę imponujący i zrobił na zebranych ogromne wrażenie.  Dziękujemy rodzicom Gucia i Witka za kolejne ciekawe opowieści z podróży i czekamy na następne.                                                                                 

                                                                                                                            Barbara Raczkiewicz

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.