foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

20 lutego 2019 r. odbyły się kolejne warsztaty logopedyczne z cyklu „Profilaktyka niepowodzeń szkolnych”  dla klas I,  prowadzone we współpracy z Poradnią Psychologiczno Pedagogiczną. Tematem spotkania były: „ Dźwięki miasta.” Uczniowie  kształtowali  percepcję słuchową poprzez:  rozpoznawanie dźwięków z ruchu ulicznego i wskazywanie pojazdów wydających te dźwięki.  W zabawach   słuchowo-ruchowych „ Samochody”, „Garaż”, „ Pojazdy uprzywilejowane”  dzieci poruszały się po sali naśladując  odgłosy pojazdów. W ćwiczeniach artykulacyjnych uczniowie usprawniali pracę języka i ust poprzez wyrazistą wymowę samogłosek - „Sygnały alarmowe” (E-O, A-O, O-U).  Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały kolorowankę z  pojazdem uprzywilejowanym i zestawem głosek do samodzielnego ćwiczenia w domu.

Edyta Faltyńska, Marzanna Frączek

 

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.