foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

22 lutego grupa dzieci uczęszczających na zajęcia Uczniowskie Laboratoria Informatyczne w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020, które prowadzi p. Dorota Skowrońska wsparta aktywistami z warsztatów medialnych wzięła udział w wycieczce tropem poznańskich kryptologów. Obejrzeliśmy wystawę "Pogromcy Enigmy" w Szyfrokontenerze. Tam dowiedzieliśmy się m.in. czym się różni kodowanie od szyfrowania, czym była Enigma, jak działała i komu udało się złamać kod niemieckiej maszyny szyfrującej. Mogliśmy również spróbować swoich sił i wcielić się w szyfrantów i łamaczy szyfrów. Kolejną atrakcją była kryptologiczna gra terenowa "Łamacze szyfrów". Wszystkie grupy zakończyły zadanie i złamały szyfr, a wymagało to nie lada spostrzegawczości, umiejętności pracy z mapą oraz myślenia! Wszyscy uczestnicy uzyskali tytuł MAŁEGO KRYPTOLOGA.

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.