22 lutego grupa dzieci uczęszczających na zajęcia Uczniowskie Laboratoria Informatyczne w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020, które prowadzi p. Dorota Skowrońska wsparta aktywistami z warsztatów medialnych wzięła udział w wycieczce tropem poznańskich kryptologów. Obejrzeliśmy wystawę "Pogromcy Enigmy" w Szyfrokontenerze. Tam dowiedzieliśmy się m.in. czym się różni kodowanie od szyfrowania, czym była Enigma, jak działała i komu udało się złamać kod niemieckiej maszyny szyfrującej. Mogliśmy również spróbować swoich sił i wcielić się w szyfrantów i łamaczy szyfrów. Kolejną atrakcją była kryptologiczna gra terenowa "Łamacze szyfrów". Wszystkie grupy zakończyły zadanie i złamały szyfr, a wymagało to nie lada spostrzegawczości, umiejętności pracy z mapą oraz myślenia! Wszyscy uczestnicy uzyskali tytuł MAŁEGO KRYPTOLOGA.