foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

8 marca klasa 3a wybrała się na wycieczkę do Palmiarni. Uczniowie z dużym zainteresowaniem  zwiedzali z panią przewodnik kolejne pawilony pełne różnorodnych roślin występujących w różnych strefach klimatycznych.  Na trasie zwiedzania, poza roślinami, dzieci mogły zobaczyć : żółwie, papugi, węże i jaszczurki, a także kilkadziesiąt okazów ryb małych i dużych, w tym małe rekiny i piranie. Mnogość gatunków egzotycznych roślin skumulowanych na niewielkim terenie i ciekawostki opowiadane przez panią przewodnik sprawiły, że  uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń, zachwyceni bogactwem świata roślin i zwierząt, który mogły odczuwać wieloma zmysłami: wzroku, słuchu, dotyku, węchu, a nawet smaku.

Barbara Raczkiewicz


Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.