foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

12 marca 2019 r. po raz kolejny spotkaliśmy się w przedszkolu „Pod Topolą, aby wziąć udział w projekcie o bezpieczeństwie. Tym razem obejrzeliśmy film „Obcy niebezpieczny”. Następnie wyjaśnialiśmy co oznaczają zdania:  "Nie wsiadaj do samochodu z nieznajomymi", "Nie przyjmuj prezentów od nieznajomych", "Nie dawaj klucza obcym", "Nie rozmawiaj przez Internet z nieznajomymi", "Nie otwieraj drzwi nieznajomemu". Następnie wzięliśmy udział w praktycznych ćwiczeniach prowadzonych przez policjanta. Spotkanie zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem piosenki. W szkole podsumowaliśmy wiadomości ze spotkania, wypełniając karty pracy. Dzięki spotkaniu i realizacji kolejnych zagadnień projektu zdobyliśmy podstawowe umiejętności zachowań asertywnych wobec obcych, utrwaliliśmy zasady, których należy przestrzegać pozostając samemu w domu, zrozumieliśmy znaczenia wyrazu „obcy”. 

                                                                      klasa 1b

wychowawca Renata Maciejewska

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.