20 marca 2019 r. odbyły się kolejne warsztaty logopedyczne z cyklu „Profilaktyka niepowodzeń szkolnych”  dla klas I,  prowadzone we współpracy z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną. Tematem spotkania było powitanie wiosny w oparciu o opowiadanie  „Poszukiwanie wiosny”. Zajęcia rozpoczęły się od gimnastyki ust i języka. Następnie dzieci poprzez rozpoznawanie wyrazów związanych z wiosną i naśladowanie dźwięków towarzyszącym porządkom w domu kształtowały percepcję słuchową. W ćwiczeniach artykulacyjnych grupowały wyrazy do odpowiednich zbiorów oraz zwracały uwagę na prawidłową realizację głosek 3 szeregów (szumiące, syczące i ciszące).  Na zakończenie zajęć dzieci wyciszyły się  podczas ćwiczeń oddechowych przy muzyce relaksacyjnej.

Edyta Faltyńska, Marzanna Frączek