foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

7 marca 2019 r.  w Szkole Podstawowej nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Poznaniu przy ulicy Prądzyńskiego 53 odbył się  V MIĘDZYSZKOLNY KONKURSU WIEDZY O POZNANIU pod honorowym patronatem: Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Poznania, Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania oraz Rady Osiedla Wilda. W konkursie wzięło udział 39 uczniów z 12 szkół, w tym troje uczniów naszej szkoły: Gustaw Damrat, Julia Oltmann i Wojciech Sałata z klasy 3a. Zadania konkursowe wymagały od uczestników wiedzy z  historii miasta, o jego zabytkach, pomnikach, terenach zielonych, rzekach i jeziorach, a także znajomości legend o Poznaniu i gwary poznańskiej. Zakres wiadomości był dość obszerny. Z tym większą przyjemnością informujemy, że Gucio i Julia prawidłowo odpowiedzieli na większą część pytań i otrzymali w konkursie wyróżnienie. Gratulujemy!

Barbara Raczkiewicz

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.