foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

2 kwietnia 2019 roku uczestniczyliśmy w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia z tego tematu zostały przeprowadzone przez Zespół Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca '56 w Poznaniu, klasy ratowniczo-pożarnicze oraz klasy policyjne. Miejscem spotkania było przedszkole „Tęczowy Świat”. W trakcie zabawy uczyliśmy się jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która w danym czasie i miejscu takiej pomocy potrzebuje. Omawialiśmy następujące tematy: 

1. Bezpieczeństwo osoby udzielającej pomocy i poszkodowanego oraz wzywanie pomocy.

2. Sprawdzanie przytomności osoby poszkodowanej oraz wzywanie pomocy.

3. Oddech - rozpoznawaliśmy trzema zmysłami (słuch, wzrok, dotyk) czy poszkodowany oddycha.

4. Pozycja boczna ustalona - uczyliśmy się jak ułożyć osobę poszkodowaną by spokojnie i bezpiecznie móc doczekać się przyjazdu karetki pogotowia oraz w jaki sposób kontrolować stan rannego. 

5. Oddechy ratownicze - wykorzystując manekiny uczyliśmy się jak pomóc rannemu, który nie oddycha. Ćwiczyliśmy oddechy ratownicze, zwracając uwagę na ruch klatki piersiowej. Dowiedzieliśmy  się ile wdechów powinniśmy wykonać, żeby nasza pomoc była skuteczna.

6. Uciskanie klatki piersiowej – uczyliśmy się odpowiedniego uciskania klatki piersiowej oraz zapamiętania liczby dokonywanych ucisków.

Dzięki tym zajęciom nauczyliśmy się w jaki sposób być  odpowiedzialnym za siebie i innych. Dziękujemy organizatorom za umożliwienie uczestnictwa w tak ważnych warsztatach.

Renata Maciejewska

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.