foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

W dniu 13 maja 2019 roku uczniowie biorący udział w projekcie Uczniowskie Laboratoria Informatyczne Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020 odwiedzili Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy ul. Wojska Polskiego 71e.

Spotkanie z panią Agatą Ożarowską w ramach projektu "Dzika Szkoła" pozwoliło zapoznać się z metodami rozpoznawania rodzimych gatunków drzew. Kryteria rozpoznania to pokrój drzewa, wygląd pnia i kory oraz wygląd liścia. W różnych porach roku rozpoznanie ułatwia wygląd kwiatostanów lub owoców. Uczniowie zostali opiekunami - specjalistami od poszczególnych gatunków.

Uzyskane informacje zostały wykorzystane podczas drogi powrotnej przez Park Sołacki oraz do wykonania dalszego ciągu prac związanych z tworzeniem projektu uczniowskiego: "Drzewa w naszym rejonie". Poza nadaniem lub korektą nazw drzew zamieszczonych na mapie oraz przygotowaniem kart poszczególnych gatunków uczniowie zebrali okazy do ususzenia w celu wykonania zielnika.

 

 

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.