foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

We wtorek 14 maja od 16:30 została przygotowana prezentacja różnych działań ULI. Wykorzystaliśmy termin zebrań z rodzicami i zaprosiliśmy ich, aby zaprezentować nasze prace.

Pokazaliśmy jak można kodować informacje. Opowiadaliśmy o emocjach jakie towarzyszyły nam podczas wycieczek do Kontenera Enigmy, gdzie poznaliśmy historię szyfrowania, do Laboratorium Wyobraźni pokazując między innymi wykonane tam zdjęcia podczas eksperymentowania oraz do Ogrodu Dendrologicznego.

Zachęcaliśmy rodziców do zakodowania krótkich informacji przy pomocy kodu Cezara korzystając między innymi ze stron szyfrowanie oraz deszyfrowanie.

Poza tym pokazaliśmy jak tworzyć kody  QR i odczytywać je przy pomocy tabletów. Zaprezentowaliśmy prace wykonane w programie Canva. 

Opowiadaliśmy o naszym projekcie: naszych spacerach po ulicach z miarami, metodzie mierzenia drzew, wprowadzaniu informacji do mapki google, o kłopotach i osiągnięciach.

Głównym punktem naszego spotkania była prezentacja na ekranie wykonanej przez nas mapy.

Na spotkanie przybyli też koledzy, którym zademonstrowaliśmy grę Scottie Go!

Spotkanie przedłużyło się, gdyż entuzjaści mieli okazję spędzić w sali komputerowej czas spotkań rodziców z wychowawcami.

 

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.