Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 36, to nie tylko święto nauczycieli, ale także wyjątkowy dzień dla uczniów klas pierwszych. W tym bowiem dniu, odbywa się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów szkoły. W obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych Gości, Nauczycieli, Rodziców oraz Kolegów ze starszych klas, w pięknie przystrojonej sali, dzieci złożyły ślubowanie obiecując bycie dobrym uczniem i kolegą. Po ślubowaniu, Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania.

Na zakończenie, dla wszystkich zgromadzonych zaśpiewał szkolny zespół wokalny, a koledzy ze starszych klas oraz rodzice pierwszaków skierowali kilka słów do najmłodszych. Sami zaś pierwszoklasiści przedstawili krótki program artystyczny, pokazując,       że pierwszy miesiąc nauki w szkole spędzili bardzo pracowicie.

Podczas uroczystości odbyło się również wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Moja szkoła” koordynowanego przez panią Renatę Maciejewską. Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Wszystkim pierwszakom życzymy wielu radosnych chwil w murach naszej szkoły!