Rozpoczęło się w czwartek 1 czerwca, uczniowie klas 2a i 2b otrzymali list z  życzeniami z okazji ich ŚWIĘTA. W liście było zaproszenie na nocowanie w szkole. Co za radość!  Dzieci, wychowawcy i opiekunowie wystartowali równo z dzwonkiem szkolnym w piątek o godzinie 17.40. Nocowanie w szkole to dobra okazja dla uczczenia święta wszystkich dzieci, ale też ze względu na nadchodzący jubileusz szkoły – to okazja, aby pokazać dzieciom szkołę w innej, bliższej im odsłonie, żeby mogły poczuć się z nią związane nie tylko w sposób konieczny, ale też przyjemny, Właśnie taki cel przyświecał nocowaniu. Dzieci wspaniale wywiązały się z zadań. Projekt nocowania w szkole przyniósł korzyści wychowawcze, edukacyjne i rekreacyjne. Zaplanowane zabawy posłużyły jako element integracji, uczeniu pracy zespołowej, budowaniu w dzieciach poczucia akceptacji w grupie, ćwiczeniu pomysłowości i kreatywności oraz rozwojowi sprawności ruchowych. Dziękujemy Pani Dyrektor za wyrażenie zgody na takie przedsięwzięcie. Przyniosło ono wiele radości i satysfakcji dzieciom biorącym w nim udział.

Edyta Faltyńska i Renata Maciejewska

wychowawczynie