14 października to w Szkole Podstawowej nr 36 Dzień Patrona nazywany również Imieninami Szkoły. Świętowanie, jak co roku, rozpoczęliśmy od ważnej uroczystości - pasowania na pierwszoklasistę. Trzeba przecież godnie przyjąć naszych młodych podopiecznych. Klasy starsze natomiast uczestniczyły w Festiwalu Nauki, którego pomysłodawczynią i koordynatorem była pani Dorota Skowrońska. Dzieci brały udział w pokazach przeróżnych doświadczeń, często też same włączały się w prowadzone eksperymenty. Uczniowie mogli się przyjrzeć, jak pracują drożdże, zobaczyć samozgniatającą się puszkę, butelkę, która pożerała żółtka, tańczące baloniki i bąbelki, balon fakira, uwięziony płomień. Zobaczyli, skąd się bierze błyskawica, jak zbudowane były akwedukty i wiele, wiele innych fascynujących doświadczeń.  Przy niektórych dało się słyszeć dziecięce pomruki świadczące o zaskoczeniu i zainteresowaniu. Dodatkową atrakcją była wizyta w astronomicznym planetarium, które pojawiło się w budynku szkoły. Oglądanie na leżąco w specjalnej kopule gwiazd, nieba oraz różnorodnych konstelacji było niesamowitym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że dzieci uświadomiły sobie, że spotkanie z nauką może być fascynującą zabawą, która daje odpowiedź na wiele pytań dotyczących tego, co dzieje się wokół nas.