Klasa 3a uczestniczyła niedawno w ciekawych warsztatach w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Uczniowie wysłuchali na wstępie fragmentu książki „Piaskowy Wilk”. I zaczęło się…  Dzieci rozmawiały o komunikacji i różnych sposobach porozumiewania się. Doszły do wniosku, że komunikować się można bez słów, z użyciem gestów, obrazów i doświadczyły tego podczas wspomnianych warsztatów. Uczniowie stworzyli własny język, czasem śmieszny, dziwny, fantazyjny, dowcipny. Wydawałoby się, że niezrozumiały dla innych, a jednak pozwalający porozumieć się podczas warsztatów. Zajęcia zakończyły się wspólnym wykonaniem pracy plastycznej. W porozumieniu ze sobą uczniowie wykonali z użyciem różnorodnych materiałów piękną plażę. Dziękujemy Pani Joannie, która zainspirowała nas do działania i  umożliwiła doświadczanie efektów twórczej pracy.