Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „ Klasa w terenie”

W marcu z udziałem uczniów klasy 2b  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury przy ul. Prusa odbyło się kolejne spotkanie  z cyklu zajęć  „Wielkobajki”. Tym razem bajarki - Pani Małgorzata  i Pani Joanna - przybliżyły uczniom słowiańskie postacie, obrzędy i zwyczaje związane z pożegnaniem zimy, powitaniem wiosny i świętami wielkanocnymi . Dzieci poznały postać boga podziemi Welesa, jego córki Morany, znanej szerzej jako Marzanna oraz boginię Dziewannę. Dowiedziały się na czym polegają Jare Gody.  Po opowieściach dzieci przystąpiły do twórczej pracy. Wspólna praca przy projektowaniu  stroju wyzwoliła wiele ciekawych pomysłów- jedna grupa plotła włosy, druga tworzyła wielowarstwową spódnicę, jeszcze inna wymyśliła nakrycie głowy i ozdobne korale. Efektem pracy była kolorowa postać Marzanny, którą  dzieci zabrały do klasy. Dziękujemy Pani Małgorzacie i Pani Joannie za zaproszenie do udziału w tak  interesujących zajęciach.