18 lutego 2016r. w naszej szkole zorganizowano XII Turniej sportowy „Z Pyrkiem bezpiecznie i zdrowo” dla dzieci z przedszkoli na Jeżycach. W sportowych zmaganiach brały udział : Przedszkole „Galileo”, Przedszkole Nr 77- „ Koraliki” , Przedszkole Nr 86- „Tęczowy Świat”, Przedszkole Nr 71 -„Pod Topolą” , Przedszkole Nr 96 - „Jarzębinka”. Przedszkolaki uczestniczyły  w rozmaitych konkurencjach sportowych, a także przygotowały krótkie występy artystyczne do piosenek związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i plakaty na temat „Przedszkolak bezpieczny na drodze”.

Konkursowe zmagania miały charakter sprawnościowy i obejmowały między innymi tematykę dotyczącą bezpieczeństwa na drodze, bezpiecznej zabawy, udzielania pierwszej pomocy. Maluchy świetnie poradziły sobie z pakowaniem szkolnego plecaka i z innymi konkurencjami. W pracach Jury zasiadali zaproszeni goście z Rady Osiedla Jeżyce,  komisariatu policji na Jeżycach, oraz Straży Ochrony Kolei. Jury bacznie przyglądało się konkurencjom sportowym i prezentacjom. Po zsumowaniu przyznanych punktów i po dogrywce ostatecznie  I miejsce w turnieju zdobyło Przedszkole Nr 71, jednak puchary i medale otrzymały wszystkie przedszkola uczestniczące w sportowych zmaganiach. Po emocjach związanych z pokazami i konkursami w rytm „Pyrkowej” piosenki dzieci owacyjnie powitały sierżanta Pyrka – maskotkę Wielkopolskiej Policji. Honorowy patronat nad imprezą objęła Rada Osiedla Jeżyce, która ufundowała nagrody rzeczowe dla przedszkoli. Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim zaproszonym gościom, szczególnie dziękujemy za współpracę i pomoc Radzie Osiedla Jeżyce i policjantom z komisariatu policji na Jeżycach. Dziękujemy także dyrekcji przedszkoli oraz nauczycielkom, za pracę włożoną w przygotowanie dzieci do udziału w imprezie.