Uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród laureatom kilku konkursów, w obecności licznie zgromadzonych gości, zakończył się zorganizowany przez naszą szkołę projekt edukacyjny “Jeżyce – tu mieszkam i żyję”.

Przez kilka miesięcy uczniowie trzech jeżyckich szkół: Szkoły Podstawowej nr 23, Szkoły Podstawowej nr 71 oraz Szkoły Podstawowej nr 36, wykonywali różnorodne zadania, których wspólnym tematem były Jeżyce. Zadania dobrane były w taki sposób, by zarówno uczniowie klas młodszych, jak i klas 4-6, mieli okazję wykazać się swoją wiedzą, umiejętnościami i talentami. Uczniowie mogli wybierać spośród następujących zadań: wykonanie ilustrowanego przewodnika po Jeżycach, rysunku pokazującego zwierzęta Starego ZOO, komiksu w oparciu o fragmenty Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. Mogli także wykazać się swoją wiedzą biorąc udział w konkursie wiedzy o historii Jeżyc, napisać opowiadanie zawierające słownictwo z gwary poznańskiej lub przygotować prezentację multimedialną o patronie swojej szkoły.

Celem projektu było przybliżenie uczniom miejsca w którym żyją, uczą się, spędzają czas wolny. Zadania, których się podejmowali, miały nie tylko poszerzyć ich wiedzę o historię dawnych Jeżyc, ale też pokazać ich aktualne piękno, interesujące miejsca, a także przypomnieć zapominaną dziś często gwarę poznańską. Miały zwrócić uwagę na wyjątkowość dzielnicy, w której mieszkają oraz zachęcić do dalszego poszerzania swoich zainteresowań i pogłębiania wiedzy na temat miejsca, w którym się wychowują, bo jak mówią słowa polskiego poety Cypriana Kamila Norwida, które były mottem naszego projektu:

“Aby mierzyć drogę przyszłą,

Trzeba wiedzieć skąd się wyszło”.

Dla wszystkich laureatów oraz zgromadzonych gości wystąpili uczniowie naszej szkoły z przedstawieniem pt. "Niesforne koziołki" przygotowanym przez polonistkę p. Magdalenę Kaczmarek oraz laureaci ogólnopolskiego konkursu krasomówczego - Julia Szukała oraz Rafał Sobczak.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim Laureatom, a Dyrektorom i Nauczycielom szkół biorących udział w projekcie dziękujemy za wspieranie swych uczniów podczas realizacji poszczególnych zadań konkursowych. Szczególne podziękowania dla Rady Osiedla Jeżyce za patronat nad projektem.

Projekt przygotowany został przez zespół nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 36 w składzie: p. D.Boryczko, p. B.Raczkiewicz, p. M.Kaj, p. L.Radzimska, p. A.Sobaszkiewicz.