Dnia 15 września 2016 świętowaliśmy dzień kreatywności w ramach Międzynarodowego Dnia Kropki. Został on zainspirowany utworem Petera H. Reynolds’a.

Dzieci obejrzały film o Vashti i dyskutowały na jego temat. Podczas tego dnia podjęły w ramach lekcji różnorodne działania. W czasie zajęć mogły samodzielnie kreować rzeczywistość. Zastanawiały się w czym tkwi ich siła. Określały swoje możliwości, zainteresowania i talenty.Podczas lekcji języka polskiego tworzyły wiersze i bajki o kropce, na zajęciach komputerowych przedstawiały siebie w  trakcie ulubionych zajęć, tworząc prace pt. „Jestem najlepszy w…”. Na matematyce wykazywały się w wielu aktywnościach: robiły pomiary, rysowały figury geometryczne, obliczały wartość zakupów i pensje pracowników, zdobywając „kropkowe” sprawności. Klasy tworzyły „mapy” swoich zdolności, „drzewa” talentów, „kwiaty” umiejętności. W trakcie lekcji jezyka angielskiego rozwijały umiejętności językowe nazywając swe talenty i ucząc się piosenki „The Dot Day” po wysłuchaniu jej wykonania przez Emily Arrow. Sale lekcyjne przypominały chwilami pełne ruchu warsztaty, czasem twórcze pracownie plastyczne, a w innym momencie stawały się gabinetami, w których w skupieniu powstawały poetyckie strofy, czy inspirujące opowieści.

W szkole królowały ubrania w kropki, kropki nalepione na ubrania, medale ze stosownymi napisami, a nawet pojawiły się kropki malowane bezpośrednio na ciele.

Naprawdę było kreatywnie!

Dorota Skowrońska