W czwartek 19 stycznia 2017 roku w naszej szkole po raz pierwszy odbył się karnawałowy bal dla najstarszych grup przedszkolnych z przedszkoli: „Jarzębinka”, „Galileo”, „Koraliki” i „Tęczowy Świat”.  Gości powitała pani wicedyrektor Bogumiła Łuczak. Imprezę zorganizowały panie nauczycielki świetlicy – Anna Gajek, Edyta Faltyńska oraz Joanna Pasternak – Jurkiewicz, przebrane za postaci z bajek. W prowadzeniu zabawy wspomagał je profesjonalny animator  oraz uczennice z klasy VI b. W programie były zabawy muzyczne, zabawy sportowe, konkursy z niespodziankami. Wybrano także królową i króla balu. Spotkanie było swego rodzaju warsztatami tanecznymi dla przedszkolaków oraz zabawą  integrującą środowisko lokalne.
 Uroczystość uświetnili funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań Jeżyce – pani sierżant Aneta Sroka i pan sierżant Przemysław Szkup. Przeprowadzili z dziećmi krótką pogadankę „Bezpieczne zabawy na śniegu” oraz rozdali nagrody w konkursie zagadek zimowych.
Każdy przedszkolak otrzymał maskę karnawałową oraz ulotkę informacyjną o naszej szkole skierowaną specjalnie dla przyszłego pierwszoklasisty. W ulotce wykorzystano prace plastyczne dzieci z klas I – III. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę.