7 grudnia 2014 r. studenci kulturoznawstwa WSNHiD zorganizowali na rynku Jeżyckim akcję promującą czytanie. Jedną z atrakcji był konkurs recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Prezentowali oni twórczość patronów jeżyckich ulic. Pojawiły się więc między innymi utwory A. Mickiewicza, J. Słowackiego, H. Sienkiewicza, A. Asnyka. Pierwsze miejsce zajął Rafał Sobczak z 4b, drugie Łucja Kulawiak 6a, trzecie zaś Kacper Biesiadka i Jakub Pruszyński z 4a. Wyróżnienia: Zuzanna Sauer i Kajetan Schmidt z 5a. Popołudnie umilili nam także: Weronika Karaszewska z 6a i Mateusz Komorniczak 6b. Mamy nadzieję, że akcja ta powtórzy się w kolejnych latach, a mieszkańcy Jeżyc nabiorą jeszcze większej ochoty na czytanie.