Od 28 października br. w naszej szkole odbywają się warsztaty edukacyjno-rozwojowe o  tematyce antydyskryminacyjnej i równościowej. Prowadzi je pani Olga Stobiecka-Rozmiarek, trenerka dramy i edukacji międzykulturowej. Celem projektu jest podtrzymywanie i rozwijanie dobrych relacji między uczniami  i uczennicami  z klasy oraz  pogłębiona integracja klasy. Dzięki udziałowi w zajęciach dzieci mogą się jeszcze lepiej się poznać. Proponowane ćwiczenia  pobudzają wyobraźnię i poszerzają potencjał twórczy.  Pozwalają na poznanie nowych sposobów uczenia się z wykorzystaniem dramy, odkrywanie własnej ekspresji i rozwijanie kompetencji komunikacji werbalnej i pozawerbalnej. Uczniowie nauczą się, jak reagować w sytuacji konfliktowej i poznają mechanizm przeciwdziałania wykluczeniu. Zadaniem warsztatów jest wypracowanie dla siebie strategii działania w przypadku trudnych sytuacji w szkole.

W zajęciach biorą udział uczniowie klas: 3a, 4a, 5b. Projekt będzie kontynuowany w kolejnych miesiącach. Jest to jeden z elementów programu "Chronimy dzieci", do którego szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym.

Zajęcia zostały sfinansowane przez Radę Osiedla Jeżyce.

Opr. Katarzyna Czyż