Jesiennego poranka, dnia 29 listopada, uczniowie klasy IIIa i IIa udali się do Areny na widowisko „Królowa Śniegu”, oparte na motywach baśni autorstwa  H. Ch. Andersena, wykonywane przez Moskiewską Rewię na Lodzie.

Zespół Rewii jest znany m.in. z Międzynarodowego Festiwalu Kultury w Paryżu, gdzie był jedną z głównych atrakcji w latach 2005 – 2010.

Widowisko „Królowa Śniegu” wystawiane w poznańskiej Arenie zostało wyreżyserowane przez znakomitą mistrzynię jazdy figurowej na lodzie – Olgę Kondraszową. Ona również opracowała oryginalną, wprowadzającą w baśniowy nastrój warstwę muzyczną spektaklu.

Przez niemal półtorej godziny podziwialiśmy zachwycającą choreografię, pełną popisów indywidualnych, zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie, a także spektakularne grupowe układy z udziałem dorosłych łyżwiarzy jak i uczniów szkółki łyżwiarskiej. Nie brakowało elementów zaskakujących takich jak: skoki na łyżwach przez przeplatające się linki, czy jazda na monocyklach. Szczególną uwagę przykuwały różnorodne, zjawiskowe kostiumy oraz gra światła. Burze emocji u dzieci wywołały także efekty pirotechniczne.

Żywy odbiór widowni, tak dziecięcej jak i dorosłej, świadczy o tym jak wielu wrażeń dostarczało widowisko.

W imieniu dzieci i rodziców bardzo dziękuję wychowawcom klas za pomysł na nietuzinkowy prezent mikołajkowy dla dzieci. Myślę, że na długo zostanie on w ich pamięci.

Opracowała: Sylwia Wytykowska