Klasa 6b wzięła udział w projekcie "Trudny temat: weź to na warsztat" prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczniowie zdecydowali, że tematem przewodnim będą problemy dojrzewania, a jako metodę pracy wybrali edukację filmową. Projekt realizowaliśmy w październiku i listopadzie na zajęciach z wychowawcą. Na pierwszym spotkaniu obejrzeliśmy prezentację i omówiliśmy problemy okresu dojrzewania, skupiając się na aspekcie biologicznym. Na kolejnych skoncentrowaliśmy się na psychice. Każdy film (a były to: etiuda "Larp" w reżyserii Kordiana Kądzieli, "Gucia" w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej, "Cyrk motyli" reż. Joshua Weigel,   "Reszta świata" reż. Agata Gorządek, "Balance" reż. Wolfgang Lauenstein oraz "Narodziny narodu" w reżyserii Kamila Polaka) skłaniał do dyskusji. Podjęliśmy wiele ważnych tematów: problemy z akceptacją, pierwsza miłość, wpływ grupy, samotność, odmienność, szukanie przyjaciół, brak porozumienia w domu. Tematy nie były łatwe, wymagały od uczniów dojrzałości, wrażliwości i zrozumienia. 6b dała radę! Oni już wiedzą, że nie warto trudnych spraw zamiatać pod dywan. Trzeba rozmawiać!

sprawozdanie z projektu