Dnia 27 listopada wraz z grupą dzieci, które należą do Rady Młodzieżowych Jeżyków poszliśmy do paru bardzo fajnych miejsc, by się lepiej poznać i zintegrować. Pierwszym miejscem, jakie odwiedziliśmy, był Escape Room. Tam podzieliliśmy się na cztery grupy, a każda z nich trafiła do jednego pokoju. Ja wraz z moim zespołem musiałam poszukać wyjścia z pomieszczenia, którego tematyka wiązała się z dżunglą.  Bawiłam się tam świetnie, szczerze polecam Wam tam się wybrać.

Drugim miejscem, które zwiedziliśmy, było pierwsze w Poznaniu Laboratorium Wyobraźni, które znajduje się przy ulicy  Rubież. Braliśmy udział w doświadczeniach, które dotyczyły wzroku, słuchu i smaku. Musieliśmy na przykład skupić się na jednym punkcie, a  wtedy drugi punkt znikał, a my widzieliśmy jedynie ten, na którym się skoncentrowaliśmy. Najciekawszym zadaniem, według mnie, było wycięcie otworu tak dużego, aby przez niego przeszła Pani, która prowadziła zajęcia. Nadal jest to dla mnie zagadką. W Laboratorium Wyobraźni pracowaliśmy również że światłem, musieliśmy na przykład tak przejść przez zabezpieczenia, by nie włączyć alarmu.

Kolejną atrakcją na naszej liście niespodzianek było zabranie nas do Pizzerii Tivoli. Każdy z nas dostał po jednej pizzy, więc najedliśmy się do syta:) Jednak najważniejsze było to, że spotkałam tam wielu wspaniałych ludzi. Mam nadzieję, że poznaliśmy się lepiej i dzięki temu Rada Młodzieżowych Jeżyków będzie jeszcze prężniej działać. Z miłą chęcią uczestniczyłabym jeszcze raz w takich fantastycznych zajęciach.

Amelia Niegolewska, 7b

fot. Katarzyna Marciniak