Nasza szkoła włączyła się wraz z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania w realizację projektu profilaktyczno – edukacyjnego dla dzieci i młodzieży pt.„ Poznań uzależniony od profilaktyki”.

Celem projektu jest propagowanie świadomości konsekwencji nadużywania alkoholu, dopalaczy i narkotyków. W ramach projektu uczniowie klasy 6b i 7b uczestniczyć będą w spektaklu teatralnym, lekcjach terapeutyczno- profilaktycznych, lekcjach tańca, spotkaniach ze Strażą Miejską i Policją. Dodatkowym elementem będzie konkurs tematyczny ogłoszony przez Teatr Muzyczny w Poznaniu.

Spektakl „ Footloose” w Teatrze Muzycznym już 25 kwietnia. Stanowi on wstęp do projektu. Realizację części merytorycznej projektu zaplanowano w okresie od września do grudnia 2018 r.

Grażyna Dembińska - Broniarz