26 marca wzięliśmy udział w kolejnym spotkaniu w ramach projektu „Teatr z klasą”, sfinansowanego przez Miasto Poznań. Tym razem reżyser Asz Teatru – Anna Szymczak zaprosiła nas do Domu Tramwajarza na spektakl „Królowa Śniegu”. Z zaproszenia skorzystały klasy: 2a,3a,4a,5a.

W przedstawieniu występowało trzech aktorów oraz lalki. Aktorzy często wchodzili w interakcje z uczniami. Atutami były także: wierność tekstowi, przepiękna scenografia, a przede w wszystkim wspaniale wykreowana postać Królowej Śniegu.

W Asz Teatrze grają kochający teatr amatorzy – lekarze, inżynierowie, śpiewacy, jednak teatr ten z amatorszczyzną nie ma nic wspólnego. Świadczą o tym gromkie brawa na koniec spektaklu, a także pełne uznania słowa dzieci i biorących udział w projekcie nauczycieli.

Po przedstawieniu  klasy: 4a i 5a wzięły udział w warsztatach teatralnych. Dzieci wchodziły w różne role i wykorzystując scenografię stworzoną na potrzeby spektaklu, przedstawiały swoje scenki.

Lidia Radzimska