W czwartek 18 października uczniowie klas 3a i 4c uczestniczyli w rajdzie zorganizowanym przez Radę Osiedla Jeżyce, Klub Turystyczny „Hejszowizna” i SP nr 36. Dzieci zostały podzielone na kilka grup i przemierzały pieszo ciekawą trasę przy jeziorze Rusałka, wykonując po drodze różnorodne zadania. Zadania wymagały od dzieci min. umiejętności uważnej obserwacji otoczenia, posługiwania się mapą, rozpoznawania drzew rosnących w okolicy, wyszukiwania obiektów w terenie oraz informacji zawartych na tablicach informacyjnych itp. Efekty swoich poszukiwań zapisywały  na specjalnie przygotowanej karcie. Najlepszy wynik uzyskała grupa z klasy 3a w składzie: Matylda Remesz, Klara Martinek, Julia Oltmann, Amelia Kaźmierczak, Karol Kamza, Łukasz Górka, Mateusz Sawicki, Tomek Kurek  prowadzona przez pana Michała Remesza. Grupa ta rozwiązała najwięcej rajdowych zadań. Gratulujemy!

Barbara Raczkiewicz