foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

6 września w naszej szkole odbyła się akcja "Narodowe Czytanie", której patronem honorowym jest Para Prezydencka. W tym roku wybór padł na polskie nowele. Uczniowie naszej szkoły poznali m.in. bohaterów "Katarynki" Bolesława Prusa, przeczytali wspólnie nowelę "Sachem" Henryka Sienkiewicza i "Dym" Marii Konopnickiej. Po zapoznaniu się z utworami tworzyli ilustracje, "lektury na wieszaku", "lektury w pudełku", próbowali swoich sił w storytelling'u. Na lekcji matematyki ósmoklasiści analizowali dane statystyczne dotyczące stanu czytelnictwa w Polsce. Dzięki różnorodnym działaniom poznali utwory, które na trwałe wpisały się w historię polskiej literatury.
W zeszytach uczestników pojawiła się pamiątkowa pieczęć, która potwierdzała udział w akcji.

Dorota Skowrońska


Copyright © 2024 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.