Dnia 14.10.2019 r. w naszej szkole odbył się happening uwieńczony posadzeniem “Drzewa Franciszka”, symbolu promującego postawy ekologiczne, a także przybliżającego postać św. Franciszka – patrona ekologów.  W wydarzeniu brała udział społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, a także rodzice oraz zaproszeni goście. Wydarzeniu patronowała FUNDACJA ZAKŁADY KÓRNICKIE, która czynnie wspierała naszą akcję i pomogła w jej realizacji. Za udział w programie DRZEWO FRANCISZKA otrzymaliśmy dwa drzewa (głóg pośredni), które posadziliśmy na placu zabaw na terenie naszej placówki. W miejscu posadzenia drzew umieściliśmy  tabliczkę  z  nazwą gatunkową drzewa upamiętniającą to wydarzenie.  Podczas spotkania pani Dorota  Skowrońska przedstawiła informacje na temat realizowanego projektu i ogłosiła, iż uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w konkursie Drzewo Franciszka 2019. W trakcie happeningu pani Hanna Wołczyk ogłosiła wyniki konkursu plastycznego "Najpiękniejsze Drzewa Polskie".

W czasie poprzedzającym posadzenie drzew, w szkole odbył się szereg wydarzeń promujących szerzenie wiedzy na temat ekologii, ochrony środowiska, a także ważnej roli drzew w ekosystemie. Uwieńczeniem naszych działań edukacyjnych stała się przepiękna gazetka z wynikami konkursu  "Najpiękniejsze Drzewa Polskie". Z okazji happeningu, uczniowie przygotowali transparenty, plakaty  informujące o całym wydarzeniu  oraz plakaty  związane  z ekologią. Podczas sadzenia drzewa wybrani uczniowie zapoznali nas z informacjami o świętym Franciszku. Ciekawym momentem tego wydarzenia było zakopanie w ziemi kapsuły czasu, pojemnika  z przygotowanymi  przez uczniów listami dla potomnych. Składamy serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim pozostałym osobom, które swoją obecnością i zaangażowaniem pomogły w pomyślnej realizacji tego przedsięwzięcia.

Hanna Wołczyk